4 důkazy, že je čas vyhledat pomoc psychologa

4 důkazy, že je čas vyhledat pomoc psychologa

Psychický stav je velmi mocná záležitost ovlivňující celý váš život. Přestože jsme možná byli v dětství vedeni spíše k tomu, abychom se naučili nepříjemné situace potlačit, vydržet, přežít a moc o nich nemluvit, dnešní doba se začíná obracet poněkud jiným směrem. Dnes je ideální pracovat na sebepoznání. Opatrně se zabývat tím, co se děje v naší mysli, proč se to děje a kam to směřuje. Nepoznáme-li dostatečně sami sebe, nemůžeme se nikdy naplno vyznat v druhých lidech a náš život bude o poznání těžší a složitější.

Návštěva odborníka

S duševním stavem, který není dokonale zdravý, vám pomůže návštěva odborníka jako je psycholog, psychoterapeut nebo osobní kouč . Kdy je ale ta správná chvíle? Jak poznáte, že vám starosti přerůstají přes hlavu?

  • Špatně spíte. Hůře se vám usíná, během noci se probouzíte, často se vám zdají noční můry. Ráno se cítíte jako po flámu, spánek na vás už nemá regenerační účinek.
  • Nemáte chuť k jídlu, nemáte hlad, nebo naopak jíte a jíte, až do naprostého vyčerpání a je vám poté fyzicky špatně.
  • Vaše vztahy s okolím nejsou kvalitní. Nemáte náladu na lidi, odstrkujete od sebe rodinu a příbuzné, nechcete se s nikým vídat.
  • Jste neustále pesimističtí, smutní a zdeptaní. Nevíte, co od života chcete a jestli chcete žít.

Comments are closed.